sobota, 12 lipca 2014

"Jak szybko opanować język obcy ? "Ostatnio mam wielki zapał do nauki Angielskiego, przyczym sprawia mi to przyjemność. Uwielbiam poznawać nowe słownictwo, zwroty, odkrywać  inne sposoby by uczyć sie przyjemnie i nie nudzić się przy tym. Książka ta wtedy odrazu wpadła mi w rękę. Nie wszystkie propozycje okazują mi się przydatne, ale na pewno większość. Przydatna  jest dla mnie też kiedy nie mam sily, nie chce mi się,wogóle mam tysiąc wymówek żeby nie siąść do nauki, wtedy otwieram ją i czytam pierwsze trzy rozdziały, a potem,( o dziwo !), znowu nachodzi mnie siła i chęć do dalszej nauki.

Książka złożona jest z czterech części. Pierwsza część opowiada o przeszkodach w nauce języków np. nie mam zdolności, mam słomiany zapał, dla mnie jest już za późno. Mówi też o motywacji i technikach organizacji. Ciekawiło mnie to, ale najbardziej zafascynował mnie test na typ inteligencji. Każdy z nas ma swój typ inteligencji. Nie chodzi tu, na ile jesteś inteligentny, ale który typ ma przewagę u ciebie np. czy masz inteligencję praktyczną, przyrodniczą, muzyczną,  językową. Kolejna (druga) część opowiada o sposobach nauki języków obcych. Niektóre były mi już znane jak choćby fiszki czy krzyrzówki, ale "Co by było gdyby", drzewka słów, były dla mnie odkryciem. Kolejny dział opowiada o sztuszkach znanych poliglotów, ale też i zwykłych samouków. Kolejny dział to szablony do niektórych sposób na naukę

Książkę tę mogę każdemu na pewno polecić. Nie jest ona tylko dla tych uczących się Angielskiego, ale dla  każdego kto uczy się jakiego kolwiek języka. Dla tych co chcą podwoić swoją wydalność, ale też i dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę, również i dla tych co by chcieli, ale się boją, bo im się nie uda, bo to za trudne. Lektura ta pomaga nam ponadto, zaprojektować swój plan nauki języka obcego, by sama droga do poznania go sprawiała nam przyjemność, a nie była tylko zmudną i nudną codzienną czynnością.

Książce tej daję 5/5, bo naprawdę jest przydatna i każdemu ją polecam.

Ostatni znalazłam w internecie fajny blog o nauce języków obcych :

http://jezykowaoaza.blogspot.com/

Jest on między innymi  o technikach nauki, od czego zacząć naukę danego języka, o najczęstszych błędach. Polecam ! Poniżej jeden z moich ulubionych artykułów.

http://jezykowaoaza.blogspot.com/2014/06/aplikacje-do-nauki-jezyka-na-androida.htmlBrak komentarzy:

Prześlij komentarz