niedziela, 18 października 2015

"Primavera"


Ostatnio nie czytałam książki, która tak by mną zawładneła, że nie byłabym w stanie się od niej oderwać. Przy tej książce na prawdę przypomniało mi się jak ryzykowne dla nas jest zostawienie książki w najciekawszym momencie.  Historia, z którą trudno jest się nie utożsamić..
W dodatku główna oś fabuły jest oparta na prawdziwej histori......


Ambicje, które prowadzą do zbrodni, samotność, rozpaczliwe poszukiwanie akceptacji przez najbliższych i chęć zrealizowania najskrytszych marzeń.... Flora jest najmłodszą z dzieci wpływowej rodziny Pazzich.
Jej ród jest jednym  z starszych i bogatszych w Florencji, lecz coraz częściej przysłanianym przez potęgę Medyceuszy. Jest to największym zmatwieniem jej ojca, który wogóle nie zwraca na nią uwagę. Matka zaś nienawidzi jej, najchętniej wyrzekłaby się córki, tymczasem stara się ograniczyć swój kontakt z nią. Żyjąca w cieniu swej przepięknej i zarozumiałej siostry, żyje marzeniami i ogrodem, który dzięki niej rozkwita.

Miłość, cierpienie, tęsknota i chęć bycia dobrym człowiekiem mimo, iż dobra wcale się nie doświadczyło.
Książka ta naprawdę mną zawładnęła i nie mogłam przestać o niej myśleć do tego stopnia, że przeczytałam ją w jeden dzień. Nie jest to może najbardziej ambitna historia o miłości, ale ma w sobie "coś" co sprawia, że nie potrafiłam się doczepić żadnego szczegółu...

Flora i Nona od początku zdobyły moją sympatię. Młoda dziewczyna i jej babcia, obydwie marzące o odmianie swojego losu. Seniorka niegdyś najważniejsza osoba w rodzie, zmuszona do podjęcia drastycznego wyboru, który gwałtownie zmienił jej życie. Silna kobieta, będąca w stanie zrobić wszystko dla osób, które kocha. Flora jest samotnym dzieckiem, niechcianym prze swych rodziców o ogromnym sercu, które potrafi dokonywać rzeczy wielkich. Nie traci nadziei w przyszłość i kiedy trzeba potrafi przciwstawić się innym.

Fabuła osadzona w przepięknej florencji, w jednej z moich ulubionych epok w histori. Zgrabnie napisana historia o młodzieńczej miłości, ale również o ludzkiej naturze, wyborach, które odgrywają w naszym życiu wielką rolę.

Książkę ocenieam 4/5 i szczerze polecam !

2 komentarze:

  1. Piękna recenzja, zachęciła mnie do przeczytania książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo się cieszę z tego powodu :D

    OdpowiedzUsuń